BotaLajme

Publikohet video e ministrit të Shëndetësisë në Angli

Eshtë publikuar video e ministrit britanik të Shëndetësisë, i cili u kap duke u puthur me asistenten e tij, Gina Coladengo në ambjentet e punës. Kamerat e sigurisë kanë fiksuar momentin e puthjes, ndërsa ministri Matt Hancock po kontrollonte nëse kishte njerëz aty rrotull.

Ministri Hancock ka kërkuar falje për veprimin, e ndërsa kryeministri Boris Johnson e konsideron çështjen të mbyllur. Kujtojmë se ditën e djeshme u publikua skandali i ministrit të Shëndetësisë dhe asistentes së tij duke u puthur në ambjentet e punës.

Ndërkaq, të dy ishin në një lidhje martesore. Ministri Hancock ka kërkuar ditën e djeshme falje për thyerjen e distancimit social për shkak të rrgullave të vendosura nga COVID-19. Kjo falje u pranua nga kryeministri Boris Johnson i cili e konsideroi këtë çështje të mbyllur. Pak orë pas publikimit të video-s, minstri dha dorëheqjen.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: