Lajme

Publikohet videoja, momenti kur stafi i qeverisë Johnson tallet me masat anti-Covid

Në një video të publikuar nga ITV shihet stafi i lartë  nr 10 duke u tallur për mbajtjen e një feste Krishtlindjesh, ndërsa vendi ishte në bllokim gjatë vitit të shkuar.

Sekretarja e atëhershme e shtypit e kryeministrit Boris Johnson, Allegra Stratton, pyetet nga kolegët në lidhje me raportet e një feste, teksa ata po provonin një konferencë shtypi në dhjetor të vitit të kaluar.

Duke vijuar shakanë, ajo thotë: “Kjo festë fiktive ishte një takim pune dhe nuk kishte distancim social.  Doëning Street vazhdon të këmbëngulë se nuk u zhvillua asnjë festë.

Por një burim konfirmoi më parë për BBC se një festë u zhvillua atje më 18 dhjetor, me “disa dhjetëra” njerëz të pranishëm. Pritet që Boris Johnson të përballet me pyetje të vështira në lidhje me festën dhe videon, nga lideri laburist Sir Keir Starmer./albeu.com Shini videon duke klikuar KËTU

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: