Lajme

Pukë/ Reshjet e shiut shkaktojnë probleme në infrastrukturë, prurjet dëmtojnë rrugë, ura e linja të ujësjellësit

Reshjet e dendura të shiut kanë përfshirë pjesën më të madhe të vendit prej ditës së djeshme.

Në Pukë, shirat e dendur kanë shkaktuar dëme në disa akse rurale. Prurjet ujore kanë dëmtuar dhe elementë të tjerë të infrastrukturës rrugore.

Në disa fshatra raportohen të dëmtuara ura dhe linja ujësjellësi. Nga ana e institucioneve lokale po merren masa për kthimin në normalitet.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close