Lajme

Punëtori humbi jetën në uzinën e Kurum, ndalohet përgjegjësi i turnit

Për vdekjen e punëtorit Naim Dërstila në uzinën e Kurum në Elbasan, policia ka arrestuar 58-vjecarin Flamur Alterziu, me detyrë përgjegjës turni. Në kërkim është shpallur inxhinieri K.H, banues në Gostivar.

Punëtori Naim Dërstila vdiq pasi ra nga vinçi dje dhe preu njërën këmbë. Edhe pse u dërgua në spital, ai nuk mundi të mbijetonte, sepse plagët e tij ishin shumë të rënda.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close