Lajme

Pushuesit nga Kosova protestë: Urgjenca u vonua një orë, mund të kishte shpëtuar 44 vjeçari

Dhjetëra pushues nga Kosova kanë protestuar sot për mungesën e mjekëve dhe vrojtuesve në plazhe.

Protesta vjen një ditë pasi ndërroi jetë si pasojë e infarktit një 44-vjeçar, për të cilin sipas tyre Urgjenca është vonuar mbi një orë. “Më së pari i shprehim ngushëllimet familjes që ka humbur të dashurin e tyre.

Për ata jemi këtu për të dhënë një mesazh. Sa herë vijmë këtu kemi humbje të njerëzve. Pushteti e ka këtë detyrë. Po bëjmë apel, më tepër ne po e mbajmë shtetin se ata ne. Mos na bëni më të na shkojnë njerëzit. Ne më këtu nuk vijmë nëse nuk marrin masa”, tha një protestues.

Ndërkaq një tjetër pushuese nga Kosova tha:

“Më ka ardhur shumë keq që ka shkuar për kujdes të mjekëve. Sepse Emergjenca është vonuar shumë. Ai ka pasur infarkt por mund të shpëtonte. Me sa di sepse isha në shezlong është vonuar më shumë se një orë. Shumë larg më duket për të ardhur Emergjenca. Këtu duhet të jenë të paktën tre Emergjenca. Duhet të ketë vrojtues sepse këtu janë të gjitha moshat, është një kohë që e frekuentojnë të gjithë edhe të vjetër”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: