Lajme

Qëll.oi në dorë një grua dhe u ne vrikos keq, Papa Françesku sot kërkon falje (VIDEO)

Momenti kur Papa qe llon ne dore gruan qe e terhoqi. Pas videos së bërë virale mbrëmjen e djeshme në rrjetet sociale, ku Papa Françesku i qëlloi në dorë një gruaje e cila e tërhoqi prej krahu, sot ai ka kërkuar falje.

Siç shihet dhe në videon e mëposhte, në një moment Papa kthehet me shpinë dhe nis të largohet pasi ka folur me disa nga njerëzit e pranishëm, por një grua e tërheq prej krahu për të marrë vëmendjen e tij. Menjëherë Papa Françesku kthehet dhe e që llon në dorë që ajo ta lëshojë. Video u bë virale menjëherë, ndërsa për veprimin e Papës pati kr itika të shumta.

Por sot gjatë fjalimit që ka mbajtur në Vatikan, Papa Françesku ka kërkuar falje dhe ka bërë thirrje kundër dhu nës ndaj grave.

Shikoni videon me poshte ku shihet papa francesku ne momentin kur irritohet:

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close