fbpx
Lajme

Qëndronin ilegalisht, arrestohen 4 shqiptarë në Tetovë

Policia e Maqedonisë së Veriut ka vënë në pranga katër shqitarë në Tetovë.Mediat vendase bëjnë me dije se shtetasit shqiptar të ndaluar qëndronin ilegalisht në vendin fqinj.

“Dje (25-tetor) rreth orës 19:20, në rrugën e “Ilindenit“ në Tetovë, pjesëtarët e policisë nga SPB Tetovë kanë arrestuar personat: E.Z (24), E.O. (19), L.S. (22) dhe F.Z. (19), të katër nga Republika e Shqipërisë, të cilët kanë qëndruar ilegalisht në vendin tonë”, thuhet në njoftimin e policisë së Tetovës. Ndërkohë aktualisht shqiptarët e arrestuar ndodhen në Stacionin Policor të Tetovës për procedura të mëtejshme.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button