Lajme

Qeni holandez i kufirit u prish planet, shqiptarët ishin drejtuar drejt Anglisë

Policia hollandeze ka arrestuar ditën e sotme pesë shqiptarë që po tentonin të udhëtonin për në Angli. Mediat lokale kanë njoftuar se pesë shqiptarët u arrestuan këtë mëngjes në Europort.

Ishte një qen nuhatës ai që nxorri zbuluar shqiptarët e fshehur në një tren. Ndërsa vetëm pak ditë më parë policia kishte arrestuar edhe një polak i cili po shoqëronte një grua dhe një fëmijë për të ikur për në Angli. 33-vjeçari polak u arrestua dhe akuzohet për kontrabandë njerëzore.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: