Lajme

Qytetarët kaluan natën në temperatura -12 gradë, zhbllokohet Qafë-Thana

Zhbllokohet pika kufitare e Qafë-Thanë pas bllokimit prej ditës së djeshme. Raportohet se  qytetarët e kane kaluar natën mes të ftohtit dhe temperatura -12 gradë.

Prej orësh të bllokuar qytetarët kanë fjetur në autobus dhe automjete. Mësohet se makina e parë kaloi në orën 06:15 të mëngjesit të sotëm. Aksi u bllokua dje për shkak se nga era e forte në një gjatësi prej 500-700 metra trashësia e borës shkonte deri në 1.5.metra duke e bërë krejt të pamundur hapjen e rrugës.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close