Lajme

“Qyteti nën ujë”, pamje shokuese nga Spanja, rrugët kthehen në lumenj (VIDEO)

Moti keq ka përfshirë një pjesë të Evropës perëndimore. Një nga vendet që është prekur më shumë nga moti i keq është Spanja. Ditët e fundit Spanja është duke vuajtur reshjet e forta të shiut dhe kanë sjellë përmbytje të mëdha, kryesisht veri të vendit.

Video e mëposhtme është xhiruar në qytezën Reinosa, ku rrugët janë kthyer në lumenj nga reshjet e mëdha të shiut. Katet e para të ndërtesave kanë përfunduar totalisht nën ujë, ndërsa makinat që kanë qenë të parkuara në rrugë janë marrë nga uji. Banorët e përshkruajnë situatën si më të rëndën një historinë e vendit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: