Lajme

Ra nga 30 metra lartësi, Turistja britanike rrëfen ngjarjen: “Nuk isha gati të vdes”

Një mrekulli ka ndodhur në Greqi. Një turiste britanike po drejtonte një motor fuoristradë në momentin kur bien ga një lartësi 30 metra.

Mediat shkruajnë se turistja, Gina Styles, pasi u përplas, u lëshua në ajër e më pas arriti të mbijetoi pasi ndaloi disa centimetra larg një tjetër rrëpire të cilës do të kishte mundur t’i mbijetonte.

“Nuk isha ende gati të vdes. Isha në agoni por janë e vendosur të mbijetoj, nuk kishte qenë koha ime për të shkuar.

Nuk kishte barriera dhe vetëm nisa të bija ne renie te lire. Isha ende në motor kur godita shkëmbin e parë pas 7 metrash rënie, dhe përplasja ishte aq e fortë sa fluturova në ajër. Më pas nisa të godas të gjithë pemët dhe gungat. Sa herë përplasesha diku dhimbja ishte e pabesueshme”, tha 48-vjeçarja.

Gina tregon se miqtë e saj e kishin ndihmuar për ta dërguar në spital ku analizat konfirmuan dy fraktura në shtyllën kurrizore, thyerje të shpatullës e të kyçeve. Fatmirësisht, ajo tashmë është në gjendje të mirë shëndetësore dhe i ka premtuar vetes që të mos hipë më kurrë në një motor./express

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: