Lajme

Rama: 1,200 banorë të prekur nga tërmeti do hyjnë në lagjen e re në Fushë-Krujë

Brenda pak muajve, 1.200 banorë të tjerë të prekur nga tërmeti i nëntorit 2019 do të kenë një strehë të re. Kryeministri Edi Rama e nisi ditën me një video nga lagjja e re “Rilindja” në Fushë-Krujë, që do të bëhet shtëpia e tyre. Sipas shefit të qeverisë, ata do të kenë kushte optimale.

“MIRËMËNGJES ????  Dhe me këto pamje mbi lagjen e re Rilindja të Fushë-Krujës, ku edhe pak muaj do të hyjnë 1,200 banorë të rinj, me kushte optimale, ju uroj një ditë të mbarë????”

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close