Lajme

Rama: 13 vatra zjarri në të gjithë vendin, në Fushë Arrëz rrezikohen banesat

Rama: 13 vatra zjarri në të gjithë vendin, në Fushë Arrëz rrezikohen banesat.

Statusi Aktualisht ka 13 vatra zjarri në të gjithë vendin përkatësisht në;

 1. Gadishullin e Karaburunit. Pa rrezik banesash.
 2. Shkodër, në fshatin Cukal. Pa rrezik banesash.
 3. Në Fushë-Arrëz e cila paraqet rrezikshmeri për kalimin në zona të banuara, është dërguar edhe një mjet helikopter për mbeshtetje nga ajri.
 4. Gjirokastër, vijon zjarri vatrave në luginën e Lunxhërisë. Nuk ka rrezik për banesat. Po punojnë forcat e FA dhe të tjera nga toka.
 5. Vatra e zjarrit në kodrën e pishave në fshatin “Arshi Lengo”, po punojnë të gjitha forcat operacionale dhe një mjet helikopter.
 6. Në bashkinë Tepelene. Pa rrezik banesash.
 7. Pyllin e fshatit Shetaj. Pa rrezik banesash.
 8. Ne bashkine Durrës, fshati Manskuri. Pa rrezik banesash.
 9. Dibër, fshati Lukan. Pa rrezik banesash.
 10. Në bashkinë Mallakastër. Pa rrezik banesash.
 11. Elbasan. Fshati Shelcan. Pa rrezik banesash.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close