fbpx
Lajme

Rama: Asnjë shans s’ka të ndalohen dhe të dënohen memet me ligj!

Ka reaguar kryeministri Rama pas deklaratave të shumta lidhur me ndryshimet në Kodin Penal që përfshijnë burg edhe për postimet në Facebook. Rama shkruan në Twitter se nuk ka asnjë shans që të dënohen memet me Kod Penal. Rama: Shih shih qenkan revoltuar ca analistë se do u dënokan memet me Kod Penal, duke u nisur nga s’di ç’material jozyrtar! Po si mund të ndalohen memet me ligj na e thonë dot këta orakuj të kombit? Asnjë shans s’ka, ku ta gjenim që dhe këta të merreshin me meme që të vlenin për diçka!

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button