Lajme

Rama: Basha të bashkohet me mua, ndërsa Meta të ndalë fushatën e tensionit

Duke i çuar një mesazh kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe presidentit Ilir Meta, kreu i qeverisë Edi Rama kërkon zbardhjen sa më të shpejtë të ngjarjes në Kavajë dhe çuarjen në pranga të autorit. Rama shkruan se Basha duhet të bashkohet me të për të mbështetur drejtësinë, ndërsa Meta duhet të ndalë fushatën e tensionit.

“Plagosja e Kavajës e patolerueshme! Autori duhet çuar në pranga sa më shpejt! Politizimi i kësaj ngjarjeje është po aq i keq sa vetë ngjarja! LB duhet të bashkohet me mua për të mbështetur drejtësinë pa nxitur tensionin, ndërsa IM duhet ta ndalë fushatën idioteske të tensionimit!”, shkruan Rama.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: