Lajme

Rama batuta me të rinjtë: Mirë bionde, por e dashka edhe kryetare

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Korçë, ku zhvilloi takimin elektoral të radhës. Kreu i qeverisë tha se në katër vitet e ardhshme, do bëhet në Korçë më shumë se në të gjitha vitet e qeverisjes të marra së bashku. “Na jepni 7 mandate dhe ju jap fjalën që në katër vitet e ardhshme se pavarësisht se kemi krijuar shumë xhelozi lart e poshtë. Thonë pse të tëra Korça do i marrë.

Por në katër vitet e ardhshme do bëjmë më shumë se në të gjitha vitet e marra së bashku. Tani do më thoni ju që ky u duk pak si premtimet elektorale. Unë ju siguroj”, deklaroi Rama. Në podiumin ku fliste, Rama i kërkoi një djali që të afrohej pranë tij sepse po shikonte një vajzë, të cilën e ftoi dhe më pas rezultoi se ishte kryetare e FRESH. Nuk munguan edhe batutat për çështjen e patronazhistëve.

Rama: Ulu mo ulu, mos u shqetëso. Ishte në këmbë dhe nuk po më shikonte mua, por atë vajzën aty. Hajde këtu. Ja shikoje nga afër. Shikoje pak më afër. Të pëlqen?

Vajza: Jo.

Rama: Je patronazhist?

Djali: Jo.

Rama: Po ti je patronazhiste?

Vajza: Jo. Unë jam kryetare e FRESSH!

Rama: As ti. Ti qenke kryetare e FRESH-it. Paske ambicie të madhe ti, mirë që e dashke të bukur, e dashke bjonde, e dashke dhe kryetare ti. Aq shumë e kishte hapur gojën sa i ishte futur maska. Dukej sikur po hante lulen e PS.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: