Lajme

Rama dhe Zaev firmosin marrëveshjen mbi ngritjen e pikave të përbashkëta të kalimit kufitar

Kryeministri Edi Rama ka firmosur sot bashkë me homologun e tij maqedonas Zoran Zaev marrëveshjen mbi ngritjen e pikave të përbashkëta të kalimit kufitar. Kjo marrëveshje lehtëson lëvizjen e qytetarëve në të dy anët e kufirit, aq më tepër për sezonin turistik. Më herët e njëjta procedurë është ndjekur me Kosovën.

Kreu i qeverisë ka publikuar një video përmbledhëse të Samitit në Facebook, në të cilën ai shfaqet duke pritur me radhë liderët e Ballkanit Perëndimor.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: