Lajme

Rama: Do të ketë kallëzime në SPAK për figura të PS dhe kryetarë bashkie

Kryeministri Edi Rama ka bërë një paralajmërim të fortë se shumë shpejt në SPAK do të ketë kallëzime penale për zyrtarë të PS dhe kryetarë bashkie, për të cilët tha ai drejtësia duhet të kishte vepruar më parë.

Rama: I them Arben Krajës, çfarë kallëzimi do nga unë, për çfarë, aq më tepër nga një parit politike në pushtet. Shumë shpejt do të keni kallëzime edhe për figura të PS nga njësia anti-korrupsion, do të keni kallëzime atij në SPAK për kryetar e bashkie që kanë turpëruar PS që duhet ti kishte kapur më parë drejtësia

Pse duhet të bëjmë kallëzim ne, nuk ka sens të bëjmë ne kallëzim për non gratën. Çfarë kallëzimi do të bëjmë ne për atë? Ai është gjera e parë.

Është bërë një vorbull diskutimi dhe dalin lloj-lloj analistesh marrin nëpër gojë ambasadoren amerikane dhe sekretarin e shtetit. Nuk do të flasë për këtë çështje.

Çfarë kemi ne, këtë punë për të bërë kallëzime? Nuk mund të bëjmë kallëzime për politikanët kundërshtarë. I kemi bërë në të kaluarën, por kam qenë kundër në parim.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close