Lajme

Rama e nis ditën me punimet në Lungomaren e Durrësit: Do t’i japë një vlerë të re qytetit turistik

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me disa fotografi nga punimet që po bëhen në Lungomaren e re të Durrësit. Kreu i qeverisë shkruan se ky projekt madhor do t’i japë një rëndësi më të madhe qytetit turistik.

“MIRËMËNGJES 😊 dhe me këto pamje nga kantieri i Lungomares së re të Durrësit, e cila do të jetë një shëtitore e bukur që bashkë sipërfaqen e zgjeruar të rërës, do t’i japë një përmasë e vlerë të re krejt zonës bregdetare të qytetit turistik, ju uroj një ditë të mbarë🙏“, shkruan kreu i qeverisë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close