Lajme

Rama inspekton punimet në rrugën e lumit të Vlorës: Një thesar i fshehur i parajsës natyrore

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar ditën e sotme punimet në rrugën e lumit të Vlorës. Shoqëruar nga deputeti Vullnet Sinaj dhe ish- minstri Damian Gjiknuri, Rama u shpreh se kjo është rruga që zbuloi një thesar të fshehur për banorët e vendit dhe turistët e huaj.

“E premtuar 100 vjet, rruga e Lumit të Vlorës po bëhet gati për t’iu zbuluar shqiptarëve e turistëve një thesar të fshehur të parajsës natyrore të Shqipërisë. Lidhja e majave të Labërisë me Jonin në perëndim e me Gjirokastrën, Tepelenën e Përmetin në lindje, i shton një motor të ri dhe shumë të fuqishëm ekonomisë së turizmit shqiptar.”- shprehet Rama.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: