Lajme

Rama jep lajmin e mirë, Fëmijët në shkollë tani mund ti regjistrojmë online

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me një lajm të mirë. Përmes një video, ai ka treguar se tashmë fëmijët mund ti regjistrojmë në shkolla në mënyrën online.

MIRËMËNGJES dhe me lajmin e mirë se erdhi dita të regjistrojmë fëmijët në shkolla, por pa mbledhur më një tufë me letra nëpër duar e pa mbajtur më radhë në asnjë derë institucioni arsimor, ju uroj një ditë të mbarë

***regjistrimi kryhet fare lehtë, online në e-Albania https://e-albania.al/eAlbaniaServices/UseService.aspx…, në vetëm 1 minutë Ndiqni hapat e thjeshtë si në videon e mëposhtme ”, shkruan kryeministri, ndërsa bashkëngjit videon.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close