Lajme

Rama jep njoftimin për nxënësit: Nesër, ora e parë e mësimit në të gjitha shkollat do t’i kushtohet…

Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në rrjetin e tij sociali ‘Facebook’ ka njoftuar se nesër ora e parë e mësimit në të gjitha shkollat e vendit do t’i kushtohet Lidhjes së Prizrenit.

Rama shkruan se nesër është 144-vjetori i Lidhjes së Prizrenit, ndaj dhe ora e parë e mësimit në të gjitha shkollat andej e këtej bjeshkëve do t’i kushtohet pikërisht asaj ditës dhe historisë së asaj

“Nesër, 10 qershor, kur bëhen plot 144 vjet nga Lidhja e Prizrenit, ora e parë e mësimit në të gjitha shkollat andej e këtej bjeshkëve do t’i kushtohet pikërisht asaj ditës dhe historisë së asaj lidhjeje të pavdekshme shqiptare”, shkruan Rama.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close