Lajme

Rama: Kemi plan pune konkret për 2021-2025, s’kapim dot vota KÇK si PD-LSI

Kryeministri Edi Rama në prezantimin e planit të tij për mundësitë që do të ofrohen për emigrantët është shprehur se qëllimi i qeverisë është vetëm puna. Në këtë konferencë ai do të prezantojë 3 kandidatët për deputetë që do të jenë përfaqësues të emigrantëve.

“Trendet e ikjeve do vazhdojnë se ndryshon dot propaganda. Këto tre dekada kanë konciduar edhe me dallgët e stuhishme të një emigracioni gjigant”, thotë Rama. Sipas tij me koalicionin KÇK të PD-së, Shqipëria humb, nuk bëhet shqipëria me Dashin, Mediun, Monikën e të tjerët.

“Ne nuk kemi mundësi që të kapim vota si PD-ja me koalicion KÇK, por ne kemi plan pune siç e ka qeveria për të përballuar këtë përballje elektorale. Për të bërë atë që duhet të bëjmë dhe atë që duhet të themi. Ne nuk jemi një koalicion KÇK, kap çte kapësh, që ere kanë në ballë. Që kërkon të kapë një humbje që të jetë më e madhe se e herës së shkuar, dhe Monika që kërkon të kapë drejtësisë me duart e Lulit.

Pastaj me Dukën si i vetmi kryetar partie që nuk e nxori asnjë ditë partinë e tij nga garazhi, përveç emrit Agrare që ushqehet me tagjinë e SHQUP, Fatmir Mediu që të vetmen certifikatë prove është hipoteka e vendit të tij si deputet i përjetshëm në pronën e SHQUP, Dash Shehi që ka 100 vjet qe kafenene e parlamentit ka vendin e tij.

Vangjel Dule drejtuesi i të drejtëve, ku në koalicionin KÇK është fundshpina e sekserit të Çamerisë Idrizit. Nard Ndoka, që as humoristi me humorin më të zi nuk do e shpikte. Xhelal Mziu deputet dhe humori bëhet blozë fare kur thonë se na jepni votën që të ndalojnë emigracionin, që shqiptarët most ë ikin në gjermani por gjermanët të vijnë në Jalë, me tiganin e LSI-së, me Sofizmat e Nardit me rakinë e Dashit. Dhe të kalojë në tymin e Doganave, ku rrinë bashkë Dulja e Greqisë me Idrizin e Çamërisë. Është dhe një Xhaferr në Durrës që do të përmirësonte cilësinë e Durrësit”, ka thënë Rama.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: