Lajme

Rama: Kryemadhi dhe Basha e gjymtuan protestën, studentë ejani në dialog

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas protestës ditën e sotme para Kryeministrisë. Shefi i qeverisë akuzon Kryemadhin dhe Bashën për politizim të protestës, ndërsa shton se sot para Kryeministrisë nuk ka studentë. “Sharrat e Doktorreshës dhe britmat në gjumë të Artistit, e gjymtuan si s’ka më keq protestën tuaj! Por unë dhe ju që s’jeni më aty, jo vetëm që s’do t’i lemë pa adresuar ato 8 pika, po do të bëjmë shumë më shumë se aq SE BASHKU. Ditët po na ikin shpejt e festat po vijnë, prandaj mos rrini po dukuni dhe t’ia nisim punës me Dialog Bashkëpunim Këmbëngulje për Universitetin” thotë Rama.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close