Lajme

Rama ndalet te zjarrëfikësit: Faleminderit për profesionalizmin

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm e ka nisur ditën në Facebook me një postim dedikuar zjarrëfikësve. Këta të fundit këto ditët e fundit janë përballur me një situatë të vështirë në jug të vendit. Përmes një fotoje të tyren, Rama i falenderon.

“MIRËMËNGJES me një falenderim të madh për heronjtë e forcave tona ushtarake e civile, të cilët këto ditë po përballen me përkushtim të lartë e profesionalizëm me vatrat agresive të zjarrit, që kanë ndezur Mesdheun e jo vetëm ”, shkruan Rama.

Ndërkohë kujtojmë se Vlora prej ditësh është nën pushtetin e flakëve dhe situata ende nuk është neutralizuar. Vatra aktive ka edhe në Gjirokastër, ku ndërroi jetë edhe një person.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: