Covid-19Lajme

Rama ndan dëshminë e pacientit të shëruar nga COVID/ Ramiz Leka vlerëson përkushtimin e mjekëve

Ramiz Leka nga qyteti i Shkodrës e ka kaluar COVID-19 në muajin Prill. Në videon e shpërndarë nga kreu i qeverisë Edi Rama ai thotë se është mes pjesëtarëve të dy familjeve që u prekën nga sëmundja në muajt e para të pandemisë.

Leka i bën thirrje qytetarëve që kanë simptoma të COVID të kërkojnë ndihmën e mjekut të familjes dhe të shtrohen në spital nëse kanë nevojë për trajtim më të specializuar.

Unë jam Ramiz Leka një qytetar nga Shkodra, u diagnostifikova në datë 28 Mars me COVID-19. Me datë 1 Prill jam shtruar në spitalin Infektiv. Falenderoj të gjithë stafin mjekësor. Falë edhe shërbimit në Shkodër që na çuan shpejt në spital. Erdhi nga Tirana Silva Bino dhe pa vendin ku ne jetonim ku ne nuk dilnim.

Jam mirënjohës ndaj mjekëve. Na kanë qenë të gatshëm derisa kemi dalë negativ. Sot jam qytetar i thjeshtë punojn në biznesin tim. I bëj thirrje të gjithë qytetarëve që kanë shenja të shkojnë te mjeku i familjes dhe nëse do të jetë e nevojshme të shtrohen në spital”, shprehet ai.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: