Lajme

Rama nesër në Athinë

Kryeministri Edi Rama do marrë pjesë nesër në forumin e BE me vendet e Ligës Arabe që do mbahet në Greqi. Gazetarja e Ora News, Fjorela Beleshi raporton se Rama do mbajë një fjalim në forum në emër të gjithë kryeministrat e Ballkanit Perëndimor. Ndërsa gjatë këtij samiti pritet  të zhvillohet një takim mes kryeministrit shqiptar dhe homologut të tij grek, Kyriakos Mitsotakis për çështjet kryesore mes dy vendeve, siç është ajo e detit. Gjithashtu gjatë takimit mes dy kryeministriave do ketë një rikthim të çësthjes së detit, që ka mbetur pezull.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: