Lajme

Rama nxjerr “jashtë loje” Komitetin e Ekspertëve, nuk i thotë jo deputetes së PS për tifozët në stadiume

Deputetja e zgjedhur e Partisë Socialiste në zonën e Shkodrës në radhët e Partisë Socialiste ka deklaruar me anë të një statusi në rrjetet sociale se ka qenë ajo që i ka kërkuar kryeministrit Edi Rama të vendosë për lejimin e tifozëve në stadium.

Bilali shkruan se kërkesa e tyre iu pranua dhe ndaj ka një “falënderim special që nuk thotë kurrë “Jo” për Shkodrën”, duke vënë në dyshim rolin e Komitetit të Ekspertëve.

“Sonte Vllazninë e duartrokasim në stadium. Tifozët më kërkuan publikisht që  të bëhesha urë për ti kërkuar Kryeministrit tna lejonte në stadium sigurisht me numra të limituar dhe duke respektuar masat ndaj COVID-19.

E kërkuam dhe na u pranua ndaj një falenderim special që nuk thotë kurrë “Jo” për Shkodrën.  Falenderim gjithashtu edhe Ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu që mirëkuptoi kërkesën tonë. Tani është rradha jonë që me distancim fizik ta shpërblejmë. Sonte zemra rreh fort”, shkruan Bilali.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: