Lajme

Rama nxjerr pamjet nga Aeroporti i Kukësit dhe zbulon emrin, ja si do të quhet

Kryeministri Edi Rama ka lajmëruar se aeroporti i ri në Kukës i cili do të hapet së shpejti do të quhet aeroporti Ndërkombëtar Zayed – Flatrat e Veriut.

Kështu ka bërë me dije kryeminstri Edi Rama teksa ka publikuar një video nga aeroporti i cili mendohet të hapet brenda këtyre ditëve.

Aeroporti i Kukësit për pak ditë do të hapë dyert për uljen e parë të Air Albania-s me çunat e Kukësit që do vijnë nga Londra të seleksionuar në bazë të numrit të sharjeve dhe të përqeshjeve që më kanë bërë mua kur thoja që do bëjmë Aeroport në Kukës”, është shprehur më herët Rama.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close