Lajme

Rama nxjerr videon e projektit për Parkun e madh të Durrësit

Kryeministri Edi Rama ka postuar këtë mëngjes një tjetër video-projekt, atë të Parkut të Madh të Durrësit. Ky park sipas tij do të ndërtohet mbi vendgrumbullimin e plehrave të Porto Romanos në Durrës që e cilëson si një vatër kanceroze gjysmë shekullore. Rama thotë se tashmë mbetjet e qytetit bregdetar do të depozitohen në vendgrumbullimin e Sharrës dhe nuk do të ketë më plehra në Porto Romano apo Durrës.

Statusi i Ramës MIRËMËNGJES😊 me projektin e Parkut të Madh të Durrësit që do të zerë vendin e vatrës gjysëm shekullore kanceroze të plehrave në Porto Romano🌊☀️🌳

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close