Lajme

Rama operohet tek QSUT, mjeku: Gjendja është stabël, mund të dalë për 24 orë

Mjeku Arben Gjata ka dale një deklaratë për mediat është shprehur se gjendja e kryeministrit Edi Rama është në gjendje të stabilizuar dhe ka kaluar 8 orë tashmë nga operacioni.

Sipas tij ndërhyrja ishte e lehtë dhe gjendja e shefit të qeverisë është e mirë.

“Ishte një apendesit, u plotësuan ekzaminimet e nevojshme dhe operacioni është kryer me laporoskopi rreth orës 2 të mëngjesit. Gjendja post operatore është stabël pa temperaturë dhe problem sot dhe do të mund të nisë të ushqehet dhe brenda 24 orë mund të shkojë në shtëpi”, ka thënë mjeku.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close