Lajme

Rama poston pamjet e 14 pallateve dhe 158 shtëpive

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm në Facebook, me disa pamje nga Thumana, me punimet që u nisën në kuadër të rindërtimit pas tërmetit fatal në 26 nëntor.

“MIRËMËNGJES  dhe me Thumanën ku po merr formë qyteza e Rilindjes, me 14 pallate dhe 158 shtëpi, ju uroj një ditë të mbarë ”, shkruan Rama. Kujtojmë se në tërmetin tragjik ndërruan jetë mbi 50 persona dhe qindra të tjerë mbetën pa shtëpi .

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close