Lajme

Rama publikon pamje nga Thumana e “shndërruar” (Video)

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e tij në Facebook me pamje nga Thumana, ku shihen punimet e bëra. Kujtojmë se Thumanë u bë zonë rindërtimi pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit ku humbën jetën mbi 50 persona dhe shumë të tjerë humbën shtëpiat. “MIRËMËNGJES

dhe me Thumanën ku po merr formë përditë e më të plotë qyteza e bukur e Rilindjes pas tërmetit shkatërrimtar, ju uroj një ditë të mbarë ”, shkruan Rama.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close