Lajme

Rama publikon pamjet e projektit, Investimi i Dubait në Portin e Durrësit (Video)

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mëngjesin e sotëm një video nga projekti i Portit të Durrësit, që do investohet nga Dubai.

MIRËMËNGJES dhe me maketin e përfunduar në studion urbanistike të Emaar Group në Dubai, që tani ndodhet në Portin e Durrësit, aty ku së shpejti do të nisë të ndërtohet një prej porteve më të mëdha e më të bukura turistike të Mesdheut, ju uroj një ditë të mbarë ”, shkruan kreu i qeverisë. Kujtojmë se gjatë fushatës elektorale në Durrës, Rama bëri me dije lajmin.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close