Lajme

Rama publikon pamjet nga kantieri i aksit Korçë-Ersekë: Do të jetë gati në Qershor

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me disa pamje nga kantieri i aksit rrugor Korçë-Ersekë.

Krahas videos që ka publikuar në Facebook, kreu i qeverisë shprehet se hapja e këtij segmenti rrugor, që e cilëson si një vepër madhore për turizmin, pritet që të përfundojë në qershor të këtij viti.

“MIRËMËNGJES 

me një nga kantierët më të rëndësishëm të momentit, aksin rrugor Korçë-Ersekë, një vepër madhore për qarkullimin e automjeteve dhe turizmin, që ditë pas dite po merr formë për të qenë gati në qershor të këtij viti, ju uroj një të diel të bukur ”, ka shkruar kryeministri Rama.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close