Lajme

Rama publikon pamjet: Pastrimi është patriotizëm, të tregojmë sa e duam vendin tonë

Kryeministri Edi Rama ka ndarë pamje nga programi kombëtar i pastrimit në disa qytete të ndryshme të vendit. Rama shprehet se pastrimi i vendit ku jetojmë është patriotizëm sepse mënyra më e mirë për të treguar sa e duam tokën tonë është pastërtia. “Pas reshjeve të mëdha dhe dëborës në një pjesë të vendit, ka rinisur Programi Kombëtar i Pastrimit Pastrimi i vendit ku jetojmë është PATRIOTIZËM, sepse më e mira mënyrë për të treguar sa e duam tokën tonë është pastërtia dhe përgjegjshmëria në hapësirat e përbashkëta *momente nga pastrimi në Vlorë, Pogradec, Fier, Durrës, Skrapar, Kavajë, Selenicë, Maliq, Tepelenë, Memaliaj dhe Kukës”, shkruan Rama.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close