Lajme

Rama publikon pamjet: Si do të duket “mushkëria” e re e Durrësit

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mëngjesin e sotëm pamje nga qyteti i Durrësit, ku po punohet për Ekoparkun e qytetit. Përmes një videoje, teksa sjell në vëmendje se si ka qenë më parë ky vend, që përdorej si vend grumbullim i mbetjeve në Durrës, Rama thekson se ky është kantieri i mushkërisë së re të këtij qyteti.

“MIRËMËNGJES dhe me gangrenën e frikshme të Durrësit dje, kantierin e mushkërisë së re të qytetit sot dhe shëmbëlltyrën e bukur të Ekoparkut nesër, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama krahas videos së publikuar.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close