Lajme

Rama reagon ndaj studentëve për bllokimin e rrugëve: Çfarë borxhi ju kanë qytetarët e tjerë?

Studentët kanë bllokuar disa prej rrugëve më kryesore në Tiranë, duke shtuar kështu trafikun në kryeqytet. Kështu kanë vendosur ata të përshkallëzojnë protestën teksa nuk kanë marrë ende një përgjigje për kërkesat e tyre.

Menjëherë ka reaguar kryeministri Edi Rama, i cili e konsideron të padrejtë për qytetarët e tjerë bllokimin e rrugës.

“A mund t’ju pyes juve që ju mësojnë Doktorresha dhe Artisti të bllokoni rrugët e qytetit e dyert e fakulteteve, ndërkohë që mbani bllokuar rrugën e Dialogut, duke iu hedhur në fyt me sharje e akuza atyre që duan Dialog: Po çfarë borxhi ju kanë juve qytetarët e studentët e tjerë”, shkruan Rama në Twitter.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close