Lajme

Rama rrethon Kryeministrinë me policë (VIDEO)

Efektivët e policisë që janë angazhuar për të ruajtur rendin dhe sigurinë në protestën e 11 shkurtit të thirrur nga opozita, janë pothuajse të gjithë me maska kundër gazit lotjsjellës. Në pamjet që sjell Lapsi.al shihen forca të shumta policie pas Kryeministrisë.

Ndërkaq raportohet se në shtyllat e bulevardit ‘Dëshmorët e Kombit’ janë instaluar kamera.

Por shtyllat mësohet se janë lyer me graso me qëllim që të pengojnë ngjitjen e protestuesve për dëmtimin e këtyre kamerave.

Mësohet se policia ka angazhuar deri në 1500 efektivë në terren për protestën e ditës së shtunë, 11 shkurt.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close