Lajme

Rama sulmon rektorin Koni: Burrë rrëshqanor me dy fytyra

Kryeministri Edi Rama nuk e ka përmbajtur dot zemërimin me Rektorin e Univeristetit të Tiranës Mynyr Koni pas reagimit të këtij të fundit që hidhte poshtë akuzat e Ramës për përgjegjsëitë për gjendjen në arsimin e lartë.

Rektori i Universitetit të Tiranës i përgjigjet Edi Ramës

Koni tha se Rama kërkon të heqë përgjegjësitë nga vetja duke u munduar të gjejë dhe të bëjë “fajtor” pa faj. Kjo Sipas Rektorit është një përpjekje e dështuar që tregon vetëm frikë dhe asgjë tjetër. Për këto akuza reago Rama në rrjetet sociale.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close