Lajme

Rama uron 8 Marsin: Zoti nuk mund të ishte kudo prandaj ai bëri nënat

“Zoti nuk mund të ishte kudo prandaj ai bëri nënat”. Kryeministri Edi Rama zgjodhi këtë shprehje të Rudyard Kipling, për të uruar festën e 8 Marsit, për të gjitha gratë dhe vajzat.

Dita Ndërkombëtare e Gruas festohet më 8 mars çdo vit dhe përkujton lëvizjen për të drejtat e grave.

Në gjithë botën, 8 Marsi është një ditë reflektimi për çështje që lidhen me mundësi të barabarta për gratë dhe hapat e ardhshëm që duhen ndërmarrë për të kapërcyer boshllëqet që ekzistojnë ende në këtë drejtim.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: