Lajme

Ranë nga shkëmbi, humbin jetën dy amerikanë

Dy amerikanë kanë vdekur pasi ranë nga një shkëmb që po përpiqeshin të ngjiteshin në ishullin spanjoll të Majorkas. Dyshja, Mark Anthony Bacolod Stiles, 35 vjeç, dhe Brandon Scott Burns, 25 vjeç, të dy nga Baltimore, Maryland, u vranë pasi u përballën me vështirësi ndërsa bënin ngjitjen e tyre të guximshme.

Tragjedia e dyfishtë ndodhi pranë një limani të quajtur Cala Sa Nau, afër qytetit bregdetar lindor të Portocolom, raporton dailymail. Rojet bregdetare dhe policia shkuan në vendngjarje, por nuk mund të bënin asgjë për të shpëtuar personat. Hetimet pritet të zhvillohen në orët e ardhshme për të përcaktuar shkaku e vdekjes së tyre. Burrat, thuhet se kanë qenë duke pushuar në ishullin Mesdhe.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: