Lajme

RENEA dhe FNSH në fshatin Nikël për…

Detaje të reja kanë dalë nga operacioni i nisur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Fushë- Krujë.

Mesohet se operacioni ku ka për qëllim  z bulimin dhe parandalimin e kultivimit të lë ndëve na rkotike, është përqendruar në fshatin Nikël.

Informacionet e para kanë treguar se janë shoqëruar disa persona. Po ashtu mësohet se në operacion janë përshirë forcat RENEA dhe FNSH

Aktualisht, nga kontrolli në terren, në sera dhe magazine, janë s ekuestruar k ubikë dhe fi danë k anabisi.

Të pranishëm në aksion janë kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, Tonin Vocaj e Gjovalin Loka.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: