Lajme

RENEA zbarkon në Vlorë, aksion për kapjen e “të fortëve” (Video)

Forcat speciale patrullojnë Vlorën! Më shumë se 5 postblloqe policore janë ngritur në disa nga akset kryesore të qytetit të Vlorës. Në mbeshtetje të uniformave blu të qytetit janë edhe forcat speciale, të pajisur me armatimet e tyre speciale. Burime nga policia bëjnë me dije se synimi eshte kontrolli i makinave të dyshimta, për të cilat ka informacione se lëvizin persona të armatosur e me preçedent penal. Mësohet se janë shoqeruar për në komisariat disa persona për verifikime, por nuk behet i ditur identiteti i tyre.Teksa në mbrëmje forca të shumta të policisë dhe RENEA janë përqëndruar dhe në lagjet e qytetit ku një prej tyre është dhe lagjia “10 korriku” në Vlorë.

Aksioni  është përqëndruar kryesisht në njësitë administrative të qytetit si në fshatin Hoshtimë ku pak ditë më  parë u arrestua një prej 8 më të kërkuarve.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: