Lajme

Reshje shiu, borë dhe temperatura të ulëta, ja parashikimi i motit për ditën e sotme

Vendi jonë do përfshihet nga reshje të bollshme shiu. Sipas MeteoAlb, zonat veriore dhe qendrore do të jenë me reshje me intensitet të ulët dhe mesatar. Ndërsa në zonat Jugore reshjet herë pas here do jenë në formë rrebeshi. Po ashtu, ky sistem vranësirash do të sjelli reshje dëbore në zonat malore Verilindore dhe Lindore.

Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 1°C deri në 19°C. Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 65 km/h nga drejtimi Veri-lindor duke sjell në det dallgëzim mbi 5 ballë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close