Lajme

Reshje shiu në disa zona, parashikimi i motit për sot

Sipas MeteoAlb: Alternime kthjellimesh dhe vranësirash të herë pas-herëshme mbizotërojnë motin në vend duke sjellë shira të pakët në Veri dhe pjesërisht në zonat Qëndrore ndersa jugu i vendit mbetet me kthjellime. Parashikohet që pasditja dhe mbrëmja të dominohen nga kthjellime. Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 20°C. Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Perëndimor duke krijuar dallgëzim  2 ballë.

Rajoni dhe Europa Pjesa më e madhe e kontinetit Europian mbizotërohet nga kthjellime. Konkretisht Veriu, Qëndra dhe Jugperëndimi. NDERSA vranësira dhe rrebeshe shiu dominojnë Gadishullin Apenin, Brigjet e Detit të ZI dhe Europën Lindore.

Kosova Mbetet në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare gjatë paradites. Ndërsa pasditja dhe mbrëmja sjellin shtim të vranësirave dhe shira të izoluar.

Maqedonia e Veriut Alternime kthjellimesh dhe vranësirash të herë pas-herëshme MBIZOTEROJNE motin gjatë pjesës së parë të ditës. Parashikhet që edhe pasdite të VIJOJE në të njëjtat kushte atmosferike.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close