Lajme

Reshje shiu të herëpashershme, moti për sot

Moti sot parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura si dhe alternime kthjellimesh. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se në orët e para të ditës përgjatë vijës bregdetare dhe zonën jugore do të ketë reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri mesatar.

Më pas reshjet do të jenë me intensitet mesatar mbeten vetëm në qarkun e Vlorës. Në pjesën tjetër të vendit reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët.

Parashikohet prezencë reshjesh të dobëta dëbore në majat e maleve si dhe mjegull / mjegullinë e përkohshme për shkak të reshjeve. Era do të fryjë me drejtim juglindje – verilindje me shpejtësi 1-12 m/s, hera-herës përgjatë vijës bregdetare deri në 15 m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 me lartësi vale 1.5-1.7 m. Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Shkodër 8/13 re shi diell Kukës 6/10 re shi diell Lezhë 9/13 re shi diell Dibër 4/10 re shi diell Durrës 8/16 re shi diell Tiranë 9/15 re shi diell Elbasan 7/15 re shi diell Berat 7/15 re shi diell Vlorë 9/16 re shi diell Korçë 2/10 re shi diell Gjirokastër 8/15 re shi diell Sarandë 7/16 re shi diell.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close