Lajme

Reshje të dendura në Sarandë/ Era e fortë rrëzon disa pemë, bllokohet përkohësisht rruga

Reshjet e dendura të shiut dhe erërat e forta kanë rrëzuar disa pemë në disa zona të Sarandës.

Si pasojë e rreshjeve dhe erërave të forta, në fshatin Shëndre të bashkisë Finiq mbrëmjen e djeshme kishin rënë disa pemë dhe rruga Dermish – Cerkovicë ishte bërë e pakalushme.

Me nderhyrjen e zjarrfikësve të Finiqit dhe policisë e bë e mundur hapja e rrugës dhe normalizimi i situatës.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close