Lajme

Reshjet/ Del nga shtrati lumi i Vjosës, përmbytet Bypass-i i Tepelenës

Reshjet e fundit të shiut që kanë përfshirë vendin kanë sjellë shtimin e sasisë së prurjeve të lumit Vjosë ku për pasojë ka pasur dhe përmbytje.

Gazetarja e ‘Fax Neës’ Ervina Shehaj raporton se lumi Vjosa ka dalë nga shtrati dhe ka përmbytur Bypass-in e Tepelenës.

Vazhdimi i reshjeve të shiut me një intensitet të lartë mund të shkaktojë përkeqësimin e situatës. Kujtojmë që vitin e kaluar Shqipëria pati probleme të mëdha pothuajse në të gjithë vendin pas daljes së lumenjve nga shtrati që sollën pëmbytje të mëdha dhe evakuim të shumë banorëve.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close