Lajme

Reshjet e shiut/ Përroi i Zaranikës rrezikon të dalë nga shtrati në Elbasan

Reshjet e shumta të shiut kanë bërë që prurjet e përroit ‘Zaranikës’ të kthehen në një rrezik për banorët.

Shtrati i përroit nuk përballon dot intensitetin e prurjeve duke bërë që uji të vërshojë jashtë.

Ura në lagjen Vullnetari, rrezikon shembjen. Aktualisht reshjet e shiut kanë ndalur, por banorët e zonës pranë përroit të Zaranikës janë të frikësuar.

Rritje të prurjeve ka dhe përroi i Namazderes dhe lumi Shkumbin, por deri tani nuk raportohen probleme serioze.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close